Skoči na glavno vsebino

Sara Rožman Atelšek, Živa Bezjak, Maruša Gabrič, Luka Pesjak, Gala Margita Štiglić in Barbara Štorman so se 1. 3. 2016 udeležili tekmovanja iz angleškega jezika The World Scholar’s Cup in se med 67 ekipami uvrstili na Global Round, ki bo junija 2016 v Bangkoku na Tajskem, kjer bodo tekmovali z udeleženci iz več kot 40 držav celega sveta. V tej ”bitki znanja” je sodelovalo več kot 200 učencev in dijakov iz 18 slovenskih šol ter nekaterih držav Balkana. Udeleženci tekmovanja so se pomerili na šestih področjih izbrane teme, ki je letos Nepopolni svet (An Imperfect World), in sicer: umetnost in glasba, naravoslovje, zgodovina, književnost, sociologija ter zločin in pravica. Tekmovanje je vključevalo ekipno debato, kreativno pisanje esejev, preizkus znanja iz šestih področij in kviz.
Mateja Raušl, prof.

 

angmar16-2 angmar16-1

Dostopnost