Skoči na glavno vsebino

V soboto, 18.3.2017, so se zagnani  biologi Gimnazije Brežice udeležili državnega tekmovanja iz znanja biologije. Tjaša Hostar iz 1. b ter  Anja Švajger in Žak Gajšak  iz 2. c, so se v preteklih mesecih poglabljali v floro in favno presihajočih jezer. Še posebej so se posvetili Cerkniškemu presihajočemu jezeru, ki je največje presihajoče jezero v Sloveniji. Tu najdemo marsikatero rastlino in žival, ki je drugod prava redkost ali pa je sploh ni. Seveda pa niso pozabili na Pivška presihajoča jezera, ki so pravi magnet za opazovalce ptic ter ljubitelje narave nasploh. Tekmovanje je bilo koristno tudi iz vidika ozaveščanja dijakov za večjo skrb in ohranjanje ekosistemov presihajočih jezer, saj se ti čedalje bolj krčijo.

Iskrene čestitke Tjaši Hostar iz 1. b  za osvojeno srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz biologije.

Barbara Unetič, 1.b

Mentorica: Mirna Malus, prof.

 

Dostopnost