Skoči na glavno vsebino

V GIGA galeriji brežiške gimnazije je od petnajstega maja dalje na ogled razstava maturantke Lucije Kampijut. Avtorica razstavlja zajetno število risb živali s svinčnikom iz svojega štiriletnega gimnazijskega obdobja. Od tod tudi poimenovanje razstave, ki ponazarja »animal« (angleško žival) in asociira na anomalije (nepravilnosti).  Njene risbe so refleksije njenih srečanj z živalmi, njenih razmišljanj, sanjarjenja, pogledov in občutenj ter so plod njene velike ljubezni živalskega sveta. Živali so se ji globoko vkoreninile v dušo, njeno razmišljanje in obnašanje. Lahko bi jo kar postavili v znamenje konja, ki je njen prevladujoči lik – v življenju, risbah in dekoracijah slaščic. Kaj je tisto, kar jo privlači pri njih? Riše njihove glave, kakor bi jih hotela portretirati. Po predlogah, kar je samoumevno, vendar z veliko mero kreativnosti v registru od realističnega do dekorativnega pristopa.  Večinoma se posveča njihovemu pogledu, kakor da je zastor njihove nebogljene duše. To je gledanje na živali kot človeku bližnje identitete. Vidi in čuti njihove osebnosti. Žari neposredno navdušenje in empatijo do živali z osebnostjo.

V priložnostnem kulturnem programu so nastopili dijaki Gimnazije Brežice. Avtorico je predstavil kurator razstave Alojz Konec, razstavo pa bo svečano odprl ravnatelj šole Uroš Škof. Prireditev je v sklopu Tedna vseživljenjskega učenja krajevnega praznika Krajevne skupnosti Brežice.

Razstavo si lahko ogledate v galeriji GIGA v času pouka od 15. maja do 23. junija 2017.

 

 

Dostopnost