Skoči na glavno vsebino

Gimnazija Brežice je v letih od 2014 do 2016 partnersko sodelovala v projektu Erasmus+ ”United Colours of Creativity”. Tokrat ponovno sodelujemo v nadaljevalnem projektu ”United Colours of Creativity for Learners’ Future”.

Gre za dvoletni projekt, v katerem sodelujemo z Estonijo, ki je koordinatorica projekta, s Portugalsko, Poljsko in Turčijo. Alojz Konec, programski vodja, in Mateja Raušl, koordinatorica projekta, sta se udeležila uvodnega partnerskega sestanka v čudovitem mestu Narva v Estoniji, kjer so začrtali svoje priprave in delo v projektu. Sestavljale ga bodo aktivnosti učenja, poučevanja in usposabljanja marca 2018 na Portugalskem (o zvoku in glasbi), maja 2018 na Poljskem (o drami in plesu), novembra 2018 v Brežicah (eksperimentalno tiskanje) ter maja 2019 v Estoniji (postavitev gledališke predstave s sceno, izdelano v projektu).

Celotni projekt razvija učenje in napredek vsakega udeleženca, posebej še otrok s posebnimi potrebami.

Dostopnost