Skoči na glavno vsebino

Naša šola je skupaj z Občino Brežice, Agencijo RS za okolje, Komisijo za hidrogeografijo pri Zvezi geografov Slovenije in Zavodom RS za šolstvo sodelovala na promocijskem dogodku, ko so postavili oznako o zabeleženi višini vode reke Save. Dogodka so se udeležili tudi hrvaški geografi, ki nameravajo podobne dejavnosti razširiti vzdolž Save.

Dijakinje in dijaki 1.a-oddelka so opravili terensko delo o poplavljanju in zadrževanju vode. Rezultate so predstavili udeležencem dogodka. Biološko, fizikalno in kemično so primerjali vodo iz Save, Krke in Gabernice, raziskali pa so tudi vplive naravnih in družbenih dejavnikov na poplavno ogroženost. Terensko delo je potekalo v okviru preiskovanja možnosti, da se raziskovanje izvede v času ene šolske ure; naloge, ki si jo je za pomoč učiteljem pri uresničevanju učnega načrta za geografijo zadal Zavodu RS za šolstvo.

Več o dogodku si lahko preberete na spletni strani ali si ogledate kratek Arnes posnetek.

Dostopnost