Skoči na glavno vsebino

Tudi letos se je 7 dijakov drugih in 5 dijakov tretjih letnikov Gimnazije Brežice udeležilo šolskega tekmovanja v znanju nemškega jezika. Dijaki so reševali naloge bralnega razumevanja, jezikovne strukture in napisali krajši sestavek. Tekmovanje je trajalo 60 minut, uspešni pa so bili 3 dijaki, ki so prejeli bronasto priznanje in se tako uvrstili naprej na državno tekmovanje.

Državno tekmovanje je bilo 5. februarja na Srednji ekonomski šoli in gimnaziji Maribor. Tu so dijaki poleg nalog za bralno razumevanje in jezikovne strukture pisali tudi spis. Reševanje nalog, ki jih je pripravila državna tekmovalna komisija, je trajalo 120 minut.

Vsi trije dijaki – Rok Novak iz 2. d, Lara Volčanšek Koprivnik iz 2. c in Lea Lukavica iz 3. b – so prejeli srebrno priznanje.

Čestitke vsem udeležencem tekmovanja, še posebej naštetim dijakom!

Profesorice nemškega jezika

Dostopnost