Skoči na glavno vsebino

Eden od ukrepov, ki jih je danes potrdila vlada, je tudi postopno odpiranje šol, ki je zaenkrat predvideno za 18. maj, je po seji za Televizijo Slovenija povedala ministrica za izobraževanje, znanost in šport Simona Kustec. Najprej jih bodo odprli samo za določene skupine in razrede, je dodala ministrica. Predpogoj za odpiranje je, da bodo narejene natančne smernice za učitelje, učence in starše ter da bodo urejene vse varnostne zaščite. “Budno bomo spremljali učinke, ki se kažejo v drugih državah, ki so že odprle vrtce in šole,” je še dejala ministrica. Iz izjave ministrice sledi, da bomo vrata šole najprej odprli maturantom. V naslednjih dneh pričakujemo podrobna navodila za začetek pouka. Več informacij še ni znanih. Sporočilo bomo dopolnili.

 

Fotografija: Element5 Digital / Unsplash

Dostopnost