Skoči na glavno vsebino

Razvojni center Novo mesto je letos prvič organiziral znanstveno-podjetniško tekmovanje  ScienceJam za srednješolce. Potekalo je 22. aprila (prvi krog) in 24. maja (finale). Mladim in mentorjem je tekmovanje ponudilo izkušnjo znanstvenega podjetništva, ki lahko prinaša medicinsko, okoljsko, prehransko, družbeno in tudi finančno vrednost.

Poudarjene so bile vsebine iz naravoslovja, predvsem biologije, kemije, fizike in računalništva. V finale je komisija uvrstila 12 nalog, med njimi tudi nalogo MedLink, dijakov Tinkare Robek, Karle Maček in Tima Cvetka (vsi dijaki 4. a). Priprava naloge je bila zelo zahtevna, tako vsebinsko kot časovno. V luči prihajajoče mature in priprav nanjo so dijaki uspeli odlično opraviti dodatno delo in tako pridobiti veliko novega znanja, ki jim bo v življenju zagotovo koristilo.

Slika 1: Dijaki Tim, Tinkara in Karla v finalu projekta ScienceJam

Za uspešno izdelano nalogo in predstavitev, dijakom iskreno čestitamo.

Mentorica:

Mateja Strnad Zorec, prof.

Dostopnost