Skoči na glavno vsebino

˝Privilegirani nimajo občutka, da so drugi na slabšem,˝ je danes našim dijakom in dijakinjam 3. letnikov v sklopu Aktivnega državljanstva suvereno predavala Tea Hvala, predstavnica Društva za promocijo žensk v kulturi – Mesto žensk. Gre za eno prvih organizacij v Sloveniji, ki se osredotoča na feminizem in enakost spolov v umetnosti in kulturi in od leta 1996 skrbi za prepoznavnost, promocijo, boljše delovne in življenjske pogoje za umetnice ter enakost spolov v kulturnem sektorju in na splošno.

Predavanju so sledile delavnice s poudarkom na spolni neenakosti, položaju žensk v različnih kulturah in skozi zgodovino, nasilju nad ženskami ter reprezentaciji žensk v medijih.

Delavnice so bile sveže, inovativne in vzpodbudne za razvoj kritičnega mišljenja in aktivnega državljanstva, za kar se društvu in njegovim predstavnicam lepo zahvaljujemo.

Nika Ogorevc, prof. in Renata Gavranič, prof.

˝Privilegirani nimajo občutka, da so drugi na slabšem.”

Tea Hvala

Dostopnost