Skoči na glavno vsebino

Priprave na veliko tekmovanje potekajo od aprila, ko se je Alexander s tretjim mestom na državnem tekmovanju iz geografije, ki je potekalo v Vipavi, uvrstil med četverico dijakov, ki bo branila barve naše države na tem tekmovanju, ki poteka v okviru mednarodnega geografskega kongresa.

Priprave potekajo vsak torek v okviru geografskega krožka ter v sodelovanju z Zavodom Republike Slovenije za šolstvo, in sicer na daljavo ter na terenu.

Letošnje državno tekmovanje iz geografije je bilo za Gimnazijo Brežice zelo uspešno tudi sicer, saj sta poleg Alexandra zlato priznanje osvojili še Neža Ganc iz 3. a ter Anja Semenič iz 2. c. Lara Pregelj iz 2. c pa je k ekipnemu uspehu dodala še srebrno priznanje.

Na sliki so mentor, Neža, Anja, Alexander, Lara in Batičeva Suzana
Dostopnost