Skoči na glavno vsebino

V petek, 29. 9. 2023, smo se dijaki 2. b odpravili v Dom upokojencev Brežice. S svojim obiskom smo marsikateremu od oskrbovancev pričarali nasmeh na obraz.

Druženje smo pričeli s sprehodom po Brežicah, ob katerem smo starejše malce spoznali, nato pa z njimi posedeli na toplem soncu in ob piškotih ter skodelici limonade poklepetali. Za konec smo jim pripravili presenečenje in ob zvokih harmonike, na katero je spretno zaigral sošolec Blaž, zapeli, na pomoč pa so nam priskočili tudi prebivalci doma. Tako smo skupaj preživeli čudovito popoldne in stkali nova poznanstva.

Medgeneracijsko druženje se nam zdi zelo pomembno, saj lahko na ta način polepšamo dneve starejšim, hkrati pa se tudi mi od njih naučimo veliko novega, zato smo veseli, da smo imeli priložnost biti del tega.

Lara Lisec, 2. b

Dostopnost