Skoči na glavno vsebino

Erasmus+

(KA2-SE-56/14)

»United colours of creativity«

01.09.2014 – 31.08.2016

Prvi Erasmus web logo header

Projekt »United colours of creativity« v okviru Erasmus+ je mednarodni projekt, financiran s strani Evropske unije in ga v vlogi slovenske nacionalne agencije nadzira CMEPIUS. Projekt v globalnem kontekstu (“Education for All”) zagovarja celovit pristop vsem otrokom in v najboljšem interesu vseh otrok (UNESCO 2005) ter je povezan s prednostnimi nalogami EU na področju izobraževanja (“Education and Training 2020”).

Strateško partnerstvo med izbranimi evropskimi šolami v okviru tega projekta je nastalo z namenom izdelave učinkovitih pristopov privlačnega povezovanja učnih izkušenj za mlade s posebnimi potrebami in vključevanje učencev, dijakov, študentov, da izboljšajo svoje ključne kompetence in strpnost do različnosti. Sodelujoči se v projektu učijo sodelovanja s socialno, jezikovno in kulturno raznolikostjo, izvajanja metod neformalnega učenja v formalnem izobraževanju, razvijanja strokovnosti in podpirajo ustvarjalnost mladih. Projekt je sestavljen iz lokalnih aktivnosti ter vključije delo mednarodnih modulov za neformalno učenje nekaterih umetnostnih tehnik v šolah in kratkoročnih izmenjavah študentov za ciljne učne izkušnje.

 

Sodelujemo šole iz šestih držav:

Ahtme School, Kohtla-Jarve (Estonija) – koordinatorica

Narva Vanalinna State School, Narva (Estonija)

Agrupamento de Escolas Gardunha e Xisto, Fundao (Portugalska)

Tarsus Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Tarsus (Turčija)

Zespol Szkol Specjalnych, Wielun (Poljska)

Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva “Elena Doamna” , Focsani(Romunija)

Gimnazija Brežice, Brežice (Slovenija).

Plan aktivnosti:

04. 12. – 08. 12. 2014 Estonija, Narva: pripravljalni sestanek

23. 03. – 29. 03. 2015 Romunija, Focsani: prvi mobility

27. 09. – 03. 10. 2015 Slovenija, Brežice: – drugi mobility (s sodelovanjem Poljske in Osnovne šole Ana Gale Sevnica)

29. 02. – 06. 03. 2016 Portugalska, Fundao: tretji mobility (s sodelovanjem Turčije )

20. 05. – 27. 05. 2016 Estonija, Kohtla-Jarve: četrti mobility

26. 05. – 27. 05. 2015 Estonija, Narva : zaključni sestanek

A. K. [15. 12. 2014]

Dostopnost