Skoči na glavno vsebino

SPOMLADANSKI ROK MATURE

Pred nami so težko pričakovani rezultati splošne mature 2016. Viteška dvorana brežiškega gradu je bila v ponedeljek, 11. 7. 2016,  prizorišče slovesne podelitve maturitetnih spričeval. Maturo je uspešno opravilo 128 dijakov oz. 95 % vseh gimnazijcev v obeh programih (gimnazija in ekonomska gimnazija). Med njimi je bilo sedem takih, ki so dosegli 30 točk ali več, kar pomeni, da so se v zgodovino šole zapisali kot zlati maturanti. Ravnatelj Uroš Škof je poudaril, da so brežiški gimnazijci pri večini predmetov dosegli uspeh, primerljiv s slovenskim povprečjem. Ravnatelj je ob tej priložnosti izrekel veliko zahvalo staršem in celotnemu učiteljskemu zboru.

Več kot 30 točk so zbrali Laura Pavlin Gregorčič, Lea Rožman, Leda Krošelj, Valentina Lapuh, Jernej Imperl, Teja Medvešek Rovan in Lovro Pečnik, ki je na maturi dosegel vseh 34 točk. Ravnatelj je izpostavil Lauro Pavlin Gregorčič, ki je pri predmetu kemija dosegla 100-odstotno število točk.

MATURANTI 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JESENSKI ROK MATURE

Na jesenskem roku mature je 30 točk dosegla Eva Filipčič.

Dostopnost