Skoči na glavno vsebino

Vabimo zainteresirane dijake in dijakinje 4. letnika, da se udeležijo prireditve NOČ RAZISKOVALCEV NA FAKULTETI ZA TURIZEM V BREŽICAH

KDAJ? 30. 9. 2016

ZA KOGA? ZA VSE, KI JIH VSAJ MALO ZANIMA ZNANOST

KJE? NA FAKULTETI ZA TURIZEM, CESTA PRVIH BORCEV 36, BREŽICE

ZAKAJ? Ker je znanost nujna in koristna za vsakdanje življenje. Ker je znanost lahko zabavna. Ker je znanost zanimiva. Ker bo mogoče kaj prigrizniti …

V petek, 30. 9. 2016 se bo na Fakulteti za turizem UM v Brežicah prvič odvila vseevropska »Noč raziskovalcev« pod sloganom »Znanost za življenje / Science for Life (akronim SciFe)«, ki bo namenjena znanosti, zabavnemu učenju in popularizaciji poklica raziskovalca. Fakulteta bo 30. 9.  na široko odprla svoja vrata ter za obiskovalce pripravila različne dogodke in delavnice, na katerih se bodo javnosti predstavili študenti in raziskovalci. Otroci bodo ustvarjali na temo znanosti, fakultetni raziskovalci bodo skupaj s študenti pripravili dogodke za obiskovalce različnih starostnih obdobij in za medije, odvijale se bodo delavnice in predvajali filmi …

Posebej vas vabijo na delavnico  na temo Kako poteka znanstveni eksperiment v družboslovju s pričetkom ob 15. uri.

 

Dostopnost