Skoči na glavno vsebino

Rezultati 2. kroga državnega tekmovanja iz raziskovalnega dela ZVEZE ZA TEHNIČNO KULTURO SLOVENIJE – 2018

Zala Resnik Poljašević in Rok Kvartuh, dijaka 3. letnika, sta z nalogo Ali nam arzen v riževih izdelkih lahko škoduje,  po drugem krogu državnega tekmovanja osvojila srebrno priznanje.

Nalogo sta naprej predstavila na področnem tekmovanju v Trbovljah, kjer je bila po oceni področne strokovne komisije naloga uvrščena v 1. krog državnega tekmovanja. Po pregledu strokovne komisije v Ljubljani so se najboljše naloge uvrstile v finalni 2. krog državnega tekmovanja, ki je potekal 14. maja 2018 v Murski Soboti, kamor se je izmed 12 raziskovalnih nalog v 2. krog uvrstila tudi raziskovalna naloga Gimnazije Brežice kot edina iz Posavja.

Za doseženo SREBRNO priznanje jima iskreno čestitamo.

Mirna Malus, prof.

Preberite si njuno raziskovalno nalogo: Ali nam arzen v riževih napitkih lahko škoduje?

Dostopnost