Skoči na glavno vsebino
9. 12. 2018 smo se dijaki Gimnazije Brežice skupaj z dvema profesorjema odpravili v Estonijo, v mesto Narva. Obiskali smo jo v sklopu projekta Erasmus+, School as a launch pad for your career. Cilj naše izmenjave je bil bolje spoznati naše predispozicije ter raziskati prednosti in slabosti, ki nam bodo oteževale ali pomagale pri naši poklicni poti. Na tamkajšnji gimnaziji smo imeli različne delavnice, na katerih smo sodelovali z dijaki iz države gostiteljice in drugih udeleženih držav, Portugalske in Turčije. Vsaka država je na kratko predstavila svoje osnovne podatke ter trg dela. Prav tako smo primerjali rezultate psiholoških anket, ki smo jih izvedli na šolah. Ogledali smo si tudi turistične znamenitosti Narve ter glavnega mesta Talin. Tam smo obiskali dve računalniško-informacijski podjetji, imeli pa smo nekaj prostega časa za samostojno raziskovanje. Zaradi zapolnjenega urnika nam je čas zelo hitro mineval in naša ekskurzija se je bližala koncu. Z vrstniki iz drugih držav smo zadnje skupne trenutke izkoristili in se nasmejali do solz. Ekskurzija v Estonijo je bila nepozabna izkušnja, naučili smo se veliko koristnih stvari in odgovorili na marsikatero vprašanje o svoji prihodnosti. Zelo smo hvaležni šoli, da nam je to omogočila, in si želimo, da bi še kdo izmed naših vrstnikov doživel tako lepo in poučno izkušnjo. Maruša Lipej, 2. a Erasmus +, KA229 – School Exchange Partnerships project: “School as a launch-pad of your career” EC Project Number: 2018-1-EE01-KA229-047116_2; National Project ID: KA2-SE-124/18
Dostopnost