Skoči na glavno vsebino

V soboto, 2. 2. 2019 in nedeljo 3. 2. 2019, so se Hana Sambunjak, Klara Drmaž, Lan Žičkar, Tjaša Kurajić, Miša Rožman Atelšek, Maruša Ferenčak, Anja Kmetec, Maša Tekavčič ter Andraž Černoga  udeležili tekmovanja v znanju The World Scholar’s Cup, ki je že peto leto zapored potekalo na OŠ Danile Kumar v Ljubljani. Tekmovanja se je udeležilo 444 učencev in dijakov iz 43 šol iz Slovenije, Italije, Avstrije in Srbije. Vsi naši dijaki so se uvrstili na nadaljnje tekmovanje t. i. Global Round, ki bo letos v šestih državah po svetu, kjer bodo tekmovali z udeleženci s celega sveta. Udeleženci tekmovanja so se pomerili na šestih področjih in z izbrano temo, ki je letos A world on the margins, področja pa so umetnost in glasba, naravoslovje, zgodovina, književnost, sociologija ter posebno področje. Tekmovanje je vključevalo ekipno debato, kreativno pisanje esejev, preizkus znanja s petih področij in kviz. Anja Kmetec, Maša Tekavčič in Andraž Černoga so prejeli pokal za drugo mesto v pisanju eseja. Vsi skupaj pa so dobili 16 zlatih ter 31 srebrnih medalj, posamezno in skupinsko. Najboljša dijakinja brežiške gimnazije je Anja Kmetec, ki je domov prinesla kar 9 medalj.

Mateja Raušl, prof.

Dostopnost