Skoči na glavno vsebino

V sredo, 27. novembra 2019, so se dijaki četrtih letnikov udeležili srečanja z Darkom Đurićem, paraplavalcem, ki mu premagovanje ovir nikakor ni tuje. Na evropskem prvenstvu v plavanju za invalide lani v Dublinu je osvojil zlato medaljo in bil najhitrejši na 50 metrov prosto v kategoriji S4. Večkratni udeleženec paraolimpijskih iger ima v svoji zbirki dve odličji s prejšnjega evropskega prvenstva leta 2016; ko je bil srebrn na 100 metrov prosto in bronast na 200 metrov prosto. Aktiven je že od rane mladosti in si ne predstavlja, da bi v življenju obstal.

Za ovire pravi, da: » … so izziv, ki jih je treba premagati in najti pot, da prideš do cilja, ki si si ga zastavil.« Navdihuje ga želja po napredku. Preprosto si ne predstavlja, da bi v življenju stagniral.

 

Dostopnost