Televizija Slovenija se je v času izrednih razmer odločila, da na program umesti ciklus filmov o Ivanu Cankarju in njegovih delih, namenjen letošnjim maturantom. Državna predmetna komisija za slovenščino je letos razpisala tematski sklop iz književnosti za izpit splošne mature iz slovenščine imenovan “V svetu Cankarjeve dramatike”. Televizija Slovenija se je zato v času izrednih razmer odločila, da na program umesti ciklus filmov o Ivanu Cankarju in njegovih delih, namenjen letošnjim maturantom. Več na spletni strani Cankar na maturi 2020 in na spletni strani Državnega izpitnega centra.

SNG Nova Gorica objavlja dostop do vseh tistih predstav Ivana Cankarja, ki jih je uprizorilo SNG Nova Gorica in so zajeta v pripravo na splošno maturo iz slovenščine 2020. Povezava na spletno stran gledališča, kjer so objavljene predstave. Prilagamo tudi njihov dopis.