Predsednica Državnega zbora mag. Urška Klakočar Zupančič je na prvi šolski dan,1. septembra 2022, obiskala Gimnazijo Brežice, kjer se je udeležila pogovora z dijakinjami in dijaki 3. in 4. letnikov.

Predsednica Državnega zbora je v svojem nagovoru izrazila veselje, da ima priložnost za pogovor z dijakinjami in dijaki gimnazije, ki jo je tudi sama obiskovala, in z njimi obudila nekaj spominov iz šolskih klopi. Mladostniki so predsednico nato povprašali o njenem vstopu v politiko, delovanju Državnega zbora in poslanskem delu.

Predsednica mag. Klakočar Zupančič jim je predstavila tipičen državnozborski dan in svoje številne pristojnosti, ki pa se iz dneva v dan, tako predsednica, zelo razlikujejo. Ob koncu pogovora je predsednica z dijakinjami in dijaki spregovorila tudi o nižji zastopanosti žensk v politiki ter o zasebnem življenju politikov v javnosti.

Vir: Spletna stran Državnega zbora Republike Slovenije

Foto: Tamino Petelinšek/STA